انکر تکست چیست ؟

انکر تکست متن قابل مشاهده و قابل کلیک در یک لینک است. در مرورگرهای مدرن، اغلب آبی و زیر خط دار است، مانند این لینک به صفحه اصلی

<a href=”http://www.example.com”>Example Anchor Text</a>

انکر تکست چیست ؟

انکر تکست  شخصیت های قابل مشاهده و کلمات است که لینک ها هنگام اتصال به یک سند یا مکان دیگر در وب نمایش داده می شوند. این معمولا به نظر می رسد به عنوان متن زیر با رنگ آبی رنگ است، اما شما می توانید رنگ ها و سبک های لینک وب سایت خود را از طریق HTML یا CSS خود تغییر دهید.

 

انواع انکر تکست
مطابقت کامل

انکر تکست “دقیق مطابقت” است اگر آن شامل یک کلمه کلیدی است که نشان دهنده صفحه که به آن مرتبط است. به عنوان مثال: “پیوند ساختمان” پیوند به یک صفحه در مورد ساخت لینک.

مسابقه جزئی

انکر تکست که شامل تنوع کلید واژه در صفحه مرتبط شده است. به عنوان مثال: “استراتژی ساخت لینک” لینک دادن به یک صفحه در مورد ساخت لینک.

مارکدار

یک نام تجاری به عنوان انکر تکستاستفاده می شود. به عنوان مثال: ‘ahvazdesign’ به یک مقاله در وبلاگ ahvazdesign بپیوندد.

پیوند برهنه

یک URL که به عنوان یک لنگر «www.moz.com» استفاده می شود یک لنگر پیوند برهنه است.

عمومی

یک کلمه یا عبارت عمومی که به عنوان لنگر استفاده می شود. “اینجا کلیک کنید” یک لنگر عمومی رایج است.

تصاویر

هر زمان که یک تصویر مرتبط است، گوگل از متن موجود در ویژگی alt تصویر به عنوانانکر تکست استفاده می کند.

بهترین شیوه های SEO
انکر تکست متن دوستانه SEO:

مختصر
مربوط به پیوند به صفحه
تراکم کلمه کلیدی پایین (نه بیش از اندازه کلمات کلیدی سنگین)
عمومی نیست
به خاطر داشته باشید که شما اغلب کنترل متن متنی را که سایت های دیگر از آن برای پیوند به محتوای خود استفاده می کنند کنترل نمی کنند. بنابراین، بسیاری از این بهترین شیوه ها، نحوه استفاده بهتر ازانکر تکست را در وب سایت شما تنظیم می کنند.

انکر تکست مفصلی

در حالی که محدودیت طول مشخصی برای انکر تکست وجود ندارد، ایده خوبی است که متن لینک خود را به عنوان مختصر به عنوان ممکن است حفظ کنید. با این حال، در پایان روز، شرایطی که شما انتخاب می کنید در انکر تکست خود قرار دهید، باید دو عامل اصلی را در نظر بگیرید:

راهنمای مختصر و دقیق برای توصیف پیوند به صفحه چیست؟
چه کلمه یا عبارت باعث تشویق کاربران به کلیک بر روی یک لینک می شود؟
اهمیت صفحه هدف

همانطور که موتورهای جستجوگر بالغ شده اند، آنها برای تعیین رتبه بندی، روش شناسایی بیشتر معیارهای خود را آغاز کرده اند. یکی از معیارهایی که در میان بقیه وجود دارد، مرتبط بودن پیوند است یا اینکه موضوع صفحه A به صفحه B مرتبط است، اگر یک پیوند به دیگری باشد. لینک بسیار مرتبط می تواند احتمال هر دو صفحه A و صفحه B رتبه بندی برای پرسش های مربوط به موضوع خود را بهبود بخشد.

ربط لینک یک پدیده طبیعی است که زمانی اتفاق می افتد که افراد به محتوای دیگر در وب پیوند پیدا کنند. این توسط:

 

موضوع صفحه منبع
محتوای انکر تکست در صفحه منبع
لینک هایی که به محتوای مربوط به موضوع صفحه منبع اشاره دارند، احتمالا سیگنال های ارتباط قوی تر را نسبت به لینک های اشاره شده به محتوای غیر مرتبط ارسال می کنند. به عنوان مثال، یک صفحه در مورد بهترین lattes در سیاتل احتمالا یک سیگنال ارتباط بهتر برای گوگل را در هنگام پیوند به وب سایت قهوه به میان می گذارد تا زمانی که آن را به یک سایت با تصاویر حیوانات کودک پیوند دهد.

موتورهای جستجو با توجه به تغییرات مختلف لنگر متن مورد استفاده برای پیوند به مقاله اصلی و استفاده از آنها به عنوان شاخص های اضافی در مورد آنچه که این مقاله در مورد – و برای که نمایش داده شد جستجو ممکن است مربوط باشد. این، در ترکیب با پردازش زبان طبیعی و سایر عوامل مانند منبع لینک و سلسله مراتب اطلاعات، سهم شیر از شاخص های مرتبط پیوند آنلاین را تشکیل می دهند. برای اطمینان از اینکه پیوندهای شما سیگنال های مربوط به رعایت را ارسال می کنند، انکر تکست خود را به عنوان توصیفی از صفحه هدف نگه دارید.

تراکم کلمه کلیدی انکر تکست

با به روز رسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل شروع به نگاه دقیق تر به کلمات کلیدی در انکر تکست کرد. اگر بیش از حد بسیاری از لینک های ورودی سایت حاوی متن دقیق همان لنگر باشد، ممکن است شروع به ظاهر شدن مشکوک شود و ممکن است نشانه ای باشد که لینک ها به طور طبیعی به دست نیامده باشند. به طور کلی، هنوز هم بهترین روش برای به دست آوردن و استفاده ازانکر تکست کلمات کلیدی و موضوعی در صورت امکان است. با این حال، جستجوگرها ممکن است نتایج خوبی را با تلاش برای انواع متنوع تر عبارات مضر طبیعی r

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *