تفاوت ui و ux در طراحی سایت

تفاوت ui و  ux در چیست ؟

طراحی UX یا طراحی تجربه کاربری ، فرآیندی است که از طریق آن کاربر شناسایی می شود. از آنجا، یک نمونه اولیه خشن گرفته شده است که بعدا از طریق تست تأیید شده (یا نامعتبر است). هنگامی که هر دو مدل کسب و کار و گزاره ارزش اعتبار داده شده است محصول ساخته شده است.

شما می توانید طراحی UI یا طراحی رابط کاربری فکر کنید مانند این:

طراحی رابط کاربر = طراحی بصری + طراحی تعامل.

طراحی بصری نگاه و احساس سایت، شخصیت اگر شما خواهد شد؛ نام تجاری. طراحی تعاملی این است که افراد چگونه با سایت شما ارتباط برقرار می کنند. هنگامی که کسی روی دکمه ی سایت خود کلیک می کند، دکمه تغییر قابل توجهی می یابد، بنابراین آنها می دانند که موفق شده اند؟

اگر چه طراحان UX و UI طراحی تعاملی می کنند، شما می توانید از طراحان UX به عنوان معماران تعاملات کلان فکر کنید، در حالی که طراحان رابط کاربر، به عنوان سازندگان تعاملات میکرو، به جزئیات توجه دارند.

به گفته طراح نیک بابیچ:

“بهترین محصولات دو چیز خوب را انجام می دهند: ویژگی ها و جزئیات. ویژگی هایی که مردم را به محصول شما می کشاند. جزئیات چیزهایی است که آنها را نگه می دارد. ”
طراح UX به احتمال زیاد جریانهای کاربر را طراحی می کند، مراحل که کاربر برای ثبت نام برای خبرنامه خود، به عنوان مثال. مراحل انجام شده چیست و چگونه آنها موفق خواهند شد؟

طراحی سپس به طراح UI منتقل می شود. طراح UI این تعاملات را بهبود می بخشد و رنگ و تأکید بر طراحی اصلی را به کاربران هدایت می کند تا سرنخ هایی را که لازم است به صورت موفقیت آمیز در روند ثبت نام خبرنامه قرار دهند.

UX باعث می شود رابط ها مفید باشد
UI رابط های زیبا را می سازد

یک محصول مفید نیاز دارد که در بازار موجود نیست. فرایند تحقیق یک طراح UX شامل انجام یک تحلیل رقابتی، ایجاد شخصیت، و سپس توسعه یک محصول حداقل قابل قبول یا بیشتر، حداقل محصول با ارزش است. یک محصول است که به طرز تفکر مشتری شما اهمیت دارد. این از طریق تست در طول دوره عمر محصول مورد تایید قرار می گیرد.

هنگامی که کاربر جریان و wireframes نمونه اولیه و آزمایش شده، این نقش طراح رابط کاربری است که آنها را زیبایی خشنود. این شامل انتخاب طرح رنگی و تایپوگرافی است که هر دو جذاب و ساده برای استفاده خواهد بود. با این حال، انتخاب رنگ، تایپوگرافی و تعاملات مبتنی بر ترجیح شخصی شخصی طراح نیست، بلکه به دلایل به روشنی بیان شده مربوط به افراد طراحی شده توسط طراحان UX نیست. با استفاده از این، طراحان رابط کاربر یک سلسله مراتب بصری را اجرا می کنند که به عنوان راهنمایی برای کاربران به کار می اندازند، به آنها اجازه می دهد تا بدانند چه اتفاقی می افتد و زمانی که این کار را انجام دهند، برای رسیدن به اهدافشان.

یک سلسله مراتب به خوبی طراحی شده، یک هدف اصلی در هر صفحه را برجسته می کند تا کاربر را در جایی که در سایت قرار گرفته است و در هر لحظه ای که می تواند انجام دهد. او این کار را با استفاده از قراردادها یا الگوهایی که کاربران قبلا با آن آشنا هستند انجام خواهند داد. این الگوها به عنوان راهنمایی برای کاربر عمل می کنند که چگونه می توانند در جایی که می روند را دریافت کنند.

 

 

UI باعث اتصال های احساسی می شود

مردم برای انجام کارها به سایت شما می آیند این که آیا آن را به بهترین نوع از همراهی doggie برای زندگی آپارتمان کوچک و یا پرداخت مالیات خود را (ouch!) تحقیق می کند. اول ممکن است سرگرم کننده تر باشد، اما در هر صورت آنها به یک هدف در ذهن شما می آیند.

طرف UX چیزها ممکن است به افرادی مانند دوستداران سگ نگاه کند و سعی کنند چشمان خود را مشخص کنند. هنگامی که به دنبال کمک در انتخاب یک دوست خزدار بعدی خود هستید، ارزش آن چیست یا نیاز به چه چیزی است؟ بنابراین، آنها می توانند کار کنند تا آن را بیابند. آنها سؤال می کنند، آنها مردم را می بینند، با مردم مصاحبه می کنند، ممکن است نمونه های اولیه را بسازند و کمی تست چریکی انجام دهند تا ببینند آیا می توانند پیشنهادات ارزش کسب و کار خود را تایید کنند.

همانطور که آرونو والتر، طراح طراحی برای احساس است، درست است که قابلیت استفاده اساسی دارد، این واقعا شخصیت رابط شماست که وفاداری را در کاربران شما به ارمغان می آورد. ممکن است مردم به دلیل طراحی برجسته آن به سایت شما کشیده شوند، ممکن است آنها به مدت کوتاهی باقی بمانند، اگر به آنها اجازه می دهد چیزهایی را انجام دهند. با این حال، زمانی که آنها یک اتصال شخصی ایجاد می کنند، پس آنها قلاب می کنند. آیا رابط کاربری آنها را خنده می دهد؟ آیا “آنها” را می گیرند؟ آیا چاق است؟ هارون می گوید: “افرادی که کمبودهای شما را ببخشند، به دنبال هدایت شما هستند و اگر شما پاداش آنها را با احساسات مثبت به دست بیاورید، آن ها را تحسین می کنید”. جایی که تخصص طراح رابط UI می آید.

 

در فرایند طراحی چگونه طراحان UX و UI با هم کار می کنند؟

به طور معمول، طراحی و تحقیق UX اولین قدم در تصمیم گیری در مورد ایجاد یک محصول یا برنامه است. طراحان UX اغلب تحقیقات را انجام می دهند که ایده های محصول اولیه را تصدیق یا نامعتبر می کنند و توسعه محصول را هدایت می کنند.

هنگامی که نمونه اولیه از چندین تکرار گذر رفته و تا حد زیادی نهایی شده است (در حال حاضر)، طراح UI در مرحله طراحی قرار می گیرد و شروع به طراحی بصری و تعاملات میکرو می کند.

با این حال، این ممکن است همیشه یک مسیر خطی باشد. به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا:

چه کسی UX و UI را مدیریت می کند؟
آیا این یک فرد یا فرد یا تیم دیگری است؟

UX در سراسر محصولات، رابط ها و خدمات استفاده می شود
UI فقط مربوط به رابط ها است
طراحی تجربه کاربر یک میدان گسترده است و روز به روز محبوب تر می شود. در حال حاضر، نه تنها شرکت هایی با حضور وب، بلکه بسیاری از دیگران که محصولات یا خدمات خود را توسعه می دهند، به ارزش درک کاربران خود و تایید فرضیه هایشان قبل از ساختن دست می یابند.

طراحی وب سایت اهواز

طراحی رابط کاربر، فقط برای رابط کاربر است. این بدان معنا نیست که به رابط کاربر گرافیکی رایانه، قرص و دستگاه های تلفن همراه محدود شده است. ما همچنین در حال حاضر رابطهای در بسیاری از محصولات دیگر مانند ساعتهای، ماشین لباسشویی، داشبورد ماشین، ماشین آلات فروش، کیوسکهای بلیط و بسیاری موارد دیگر را مشاهده می کنیم.

من اخیرا در مورد یک برنامه در مورد آی فون که درب ماشین شما را باز می کند خواندن می خوانم. به نظر می رسد که این مجموعه تعاملات گام های بسیار بیشتری را نسبت به سادگی استفاده از کلید خود برای باز کردن درب خودرو می گیرد. آیا طراحی رابط و یا تجربه، ما باید (مجددا) کاربران خود را در قلب فرآیند طراحی ما حفظ کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *