تاثیر رنگ در طراحی سایت

رنگ مورد علاقه شما چیست؟

آیا تا به حال از خودت پرسیدی چرا؟

رنگ مورد علاقه من سبز است؛ و در پروژه های طراحی سایت خودم استفاده میکنم ازش اگر از من بپرسید چرا من میگم چون این رنگ رنگی معنوی هست واس من .
رنگها ذهنی و متنی هستند.میدانید که تاثیر رنگ در طراحی سایت بر روحیه، احساسات و رفتار افراد تاثیر می گذارند – به همین دلیل ما در مورد روانشناسی رنگ صحبت می کنیم. همچنین تاثیر روانشناختی یا “معنا” تغییر رنگ زمانی که با رنگ دیگری یا چند رنگ مرتبط می شود. ترکیب رنگ های مختلف بر روی بینش بیننده از همه چیز از لباس به بسته بندی و وب سایت ها تاثیر می گذارد.

هنگام انتخاب رنگ برای پروژه طراحی سایت خود، به خاطر داشته باشید که این معانی تاثیری مستقیم بر بازدیدکنندگان شما از برند و وب سایت شما دارند. رنگهایی که انتخاب میکنید میتواند برای یا برند شما کار کند.

معانی رنگ همه چیز در مورد چگونگی درک رنگ است. در مورد آنچه که با هر رنگ مرتبط می شوید فکر کنید. به عنوان مثال، سبز به شما احساس می کند؟ به احتمال زیاد، این همان چیزی است که بیشتر مردم در اطراف شما هستند. در اینجا یک راهنمای سریع برای معانی کلی رنگ های مختلف وجود دارد:

رنگها به چه معناست؟

قرمز، نارنجی، زرد و هر ترکیبی از این سه رنگ، بخشی از خانواده رنگ گرم است. چه زمانی به این سه رنگ فکر می کنید؟ به احتمال زیاد شما شروع به تصویربرداری از آتش، صعود، غروب، و پاییز خواهید کرد. این رنگ ها عموما پرشور، انرژی بخش و مثبت هستند.

سبز، آبی، بنفش و هر ترکیب رنگی از این سه رنگ بخشی از خانواده رنگ سرد است. شما به احتمال زیاد طبیعت، آسمان شب و آب را شروع خواهید کرد. این رنگ ها به طور کلی آرام بخش، آرامش بخش و ملایم است.

سیاه، سفید، خاکستری و هر چیز در خانواده قهوه ای، رنگ های خنثی در نظر گرفته می شود. تاثیر رنگ در طراحی سایت معانی و تصورات این رنگ ها توسط رنگ هایی که آنها را احاطه کرده اند، تحت تاثیر قرار می گیرند. Neutral ها اغلب به عنوان پس زمینه در یک طرح طراحی می شوند. احتمالا به نظر می رسد که سوئیس در مورد چیزهایی که خنثی هستند فکر می کند، و یک ستون سفید سفید خنثی در مرکز پرچم خود قرار دارد، هرچند جالب توجه است که پس زمینه یک قرمز روشن و پرشور است.

اکنون که شما یک ایده کلی از احساسات وتاثیر رنگ در طراحی سایت خود دارید  و معانی مرتبط با خانواده های رنگی دارید، می توانید شروع به ایجاد طرح های رنگی برای وب سایت خود کنید. فرمول های سنتی برای ایجاد روابط دلخواه رنگی بر اساس یک چرخ رنگی دوازده زبان است که یک ابزار مهم برای ایجاد طرح های رنگی است.

 

تاثیر رنگ در طراحی سایت

طرح های رنگی تک رنگ از سایه های مختلف (اضافه کردن سیاه و سفید به رنگ) و رنگ (اضافه کردن سفید به رنگ) یک رنگ تک ساخته شده است.

طرح های رنگی مشابه با استفاده از دو یا چند رنگ که در کنار یکدیگر در چرخ رنگی نشسته اند ساخته شده است.

طرح های رنگی تک رنگ و مشابه آن

طرح های رنگی تکمیلی با استفاده از جفت های رنگی ایجاد می شوند که به طور مستقیم بر روی چرخ رنگ مخالف یکدیگر هستند.

طرح های رنگی مکمل رنگی شامل سه رنگ است – یک رنگ و دو رنگ در دو طرف مکمل آن.

طرح های رنگی تکمیلی و تقسیم شده

دو رنگ مکمل مکمل از ترکیبی از دو جفت مکمل استفاده می کنند. مراقب باشید با این طرح، زیرا تمام مجموعه های رنگی به چشم نمی آید.

طرح های رنگ سه بعدی ترکیبی از هر سه رنگ است که به طور مساوی در اطراف چرخ قرار دارند.

طرح های رنگی دو بعدی و سه بعدی

این فرمول های اساسی را می توان برای ایجاد یک تعداد نامحدود ترکیب رنگ استفاده کرد. شما می توانید طرح رنگ خود را با پیروی از یکی از این فرمول های اساسی ایجاد کنید و در سایه ها و رنگ های مختلف رنگ های خود را مخلوط کنید. اما مراقب باشید که چگونه رنگ ها را مخلوط می کنید – همه ترکیبات رنگی علاقه ای به نمایش ندارند و بعضی می توانند بر روی چشم خشن باشند. آخرین چیزی که میخواهید این است که وبسایتتان یک چشم بهم زدن باشد! (در مورد اجتناب از این اثر بیشتر بخوانید).

 

طراحی سایت در اهواز
طراحی سایت در اهواز

همانطور که در بالا گفتم، معانی رنگ را می توان با جفت شدن آنها با رنگ های دیگر تغییر داد. به عنوان مثال، رنگ آمیزی مکمل را با استفاده از پرتقال و بلوز به کار برده اید. ترکیب رنگ و سایه رنگ نارنجی با آبی، باعث می شود که طرح رنگ گرم و غنی باشد. با استفاده از رنگ های تلخ این رنگ ها کل طرح رنگ به نظر می رسد آرام تر و “ساحل”.

طرح های رنگی تکمیلی

هنگامی که رنگ ها را برای وب سایت یا هر پروژه ای انتخاب می کنید، فکر کنید که چگونه می خواهید مخاطبانتان احساس کنند و چه واکنشی نیاز دارند، و یک طرح رنگی بر اساس آن پاسخ ها را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، شما می خواهید رنگ های خود را برای شما کار، نه در برابر شما!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *